Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X

piątek, 21 sierpnia 2015

Zmiana Strażnika

Rok 2015, a dokładnie 25 maja tego roku miał być rokiem zmiany. Polacy wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich. Naprzeciw siebie stanęli obecny prezydent Bronisław Komorowski popierany przez Platformę Obywatelską oraz Andrzej Duda wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość. W trakcie kampanii dowiedzieliśmy się, że w końcu nadszedł czas na zmiany, Polacy zasługują na prezydenta, który nie będzie partyjnym aparatczykiem ale prezydentem wszystkich Polaków i Polacy zdecydowali (dokładnie 8 630 627 osób) wybrało Andrzeja Dudę jako nośnika nowych zmian, natomiast "Strażnik Żyrandola" jak o Bronisławie Komorowskim mówili działacze PiS-u otrzymał  8 112 311. Teraz zwróćmy uwagę na te liczby. W Polsce uprawnionych do głosowania było 30 709 281 osób. Wzięło udział w II turze 16 993 169. Frekwencja więc wyniosła 55,34%. Reprezentanci PiS-u nadal nie mogą wyjść z podziwu z jak ogromną różnicą (trochę ponad 3%) Duda pokonał Komorowskiego. Ale teraz przyjrzyjmy się tym liczbom jeszcze bardziej...

W Polsce do udziału w wyborach uprawnionych jest ponad 30 mln Polaków i policzmy wszystko jeszcze raz:
Andrzej Duda: 8 630 627/30 709 281=28,10%
Bronisław Komorowski: 8 112 311/30 709 281=26,42%
Różnica 28,10%-26,42%=1,68% i to właśnie tą różnicą Andrzej Duda pokonał Bronisława Komorowskiego, trochę ponad 1,5%. 28,10% to też nie jest jakiś wielki mandat społeczny, ale to nie wina Dudy ani Komorowskiego, że do wyborów poszło tylko 55,34% społeczeństwa.
Wieczorem 25 maja cała Polska mogła odetchnąć z ulgą, że w końcu odszedł ten znienawidzony przez społeczeństwo Bronisław Komorowski a na jego miejsce przyjdzie młody, energiczny Andrzej Duda, który w końcu po 5 latach będzie prezydentem wszystkich Polaków a nie służalcem Platformy Obywatelskiej.

25 maja jednak nie była dniem przejęcia urzędu, Duda musiał czekać aż do 6 sierpnia, aby przejąć pełnię władzy i pokazać, czym różni się od swojego poprzednika i pokazał... wczoraj (20.08.2015r.), jedną decyzją udowodnił, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, ale tylko wyborców PiS-u, w tym momencie pokazał, że niczym się nie różni się od swojego poprzednika i będzie takim samym jak on "Strażnikiem Żyrandola" podpisującym ustawę za ustawą (na to musimy poczekać po wyborach 25 października i zaprzysiężenie nowego rządu na czele z panią Beatą Szydło [mam taką nadzieję, że będzie to ona a nie Jarosław Kaczyński]).

Na dzień dzisiejszy Andrzej Duda pokazał, że równie dobrze potrafi strzec tego mitycznego żyrandola  jak Bronisław Komorowski. Komorowski ogłosił referendum z pytaniami, aby ostatnim tchnieniem dodać sobie głosów przed drugą turą, ale niestety albo stety nie udało mu się to. Pan Andrzej Duda natomiast ogłosił referendum, aby potwierdzić swoją lojalność Jarosławowi Kaczyńskiemu, osobie, która wyniosła go na piedestał i dzięki, której wszystko zawdzięcza. Jeśli ktoś na prawdę myśli, że jest to zrobione dla tych 6 mln Polaków to jest w głębokim błędzie, bo politykami nie kierują żadne sentymenty i ideały a już szczególnie tymi, którzy znajdują się u władzy w Polsce. Nie ma to różnicy, czy dana osoba jest posłem PO, PiS, SLD, PSL czy tzw. "antysystemowców" na czele z panem Kukizem (zysk z koncertów coraz większy) czy panem Korwin-Mikke, który sam trwa przy "korycie" biorąc udział w pracach europarlamentu i dostając przy tym sowite wynagrodzenie.

Odnośnie referendum, które pan Duda planuje na 25 października, czyli w dzień wyborów parlamentarnych. Każda osoba, która mówi, że to referendum nie jest polityczne, w tym momencie powinien przemyśleć swoje słowa, oblać rumieńcem i nie odzywać się w ogóle albo przeprosić za to co przed chwilą powiedział, bo jest to perfidne kłamstwo. Ogłoszenie referendum miało na celu postawienie w szachu Platformę Obywatelską i jakąkolwiek decyzję nie podejmą, będzie to decyzja zła. Cóż... Prezydent RP w jednej chwili stał się członkiem sztabu PiS na potrzeby kampanii parlamentarnej '15.

Dobrą decyzją Pana Prezydenta byłoby odwołanie referendum wyznaczonego na 6 września i przeprowadzenie go 25 października wraz z dodatkowymi pytaniami, które zaproponowało 6 mln Polaków. Jednak najlepiej byłoby, gdyby żadne z nich nie odbyło się wcale, bo każde z nich zawiera bezsensowne pytania i niepotrzebnie obciążają budżet, który można byłoby przeznaczyć na spełnienie obietnic pana Dudy. Pytanie o 6-latki w ogóle nie powinno być zadane, gdyż reforma została dopiero co wprowadzona i nieważne kto ją wprowadził, ale powinien zostać odczekany pewien okres, przynajmniej 10 lat, który pokaże czy reforma była udana, czy też nie. Kolejne pytanie jest już całkowicie populistyczne, mianowicie o wiek emerytalny, ekonomiści pana Dudy, jak i PiS-u dobrze wiedzą, że jest to nierealne, przy ciągle rosnącej długości życia w Polsce.

LISTA PYTAŃ REFERENDALNYCH (25.10.2015r. {skoro musi się ono odbyć} [przy jednoczesnym odwołaniu referendum 06.09.2015r.]):

1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?
4. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?
5. Czy jest Pani/Pan za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem obowiązku szkolnego od 7. roku życia?
6. Czy jest Pani/Pan za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy?

i lista pytań dodatkowych, (bo fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego), a skoro za referendum z własnej kieszenie nie płaci pan Duda, pan Komorowski, państwo z PiS, PO i całej reszty partii politycznej, to co nam szkodzi dopisać dodatkowe pytania:

7. Czy jest Pani/Pan za zniesieniem przywilejów branżowych, takich jak Karta Nauczyciela i emerytury górnicze?
8. Czy jest Pani/Pan za likwidacją KRUS?
9. Czy jest Pani/Pan za ograniczeniem immunitetu parlamentarnego tylko do czynności związanych z pełnieniem mandatu?
10. Czy jest Pani/Pan za zalegalizowaniem w Polsce związków homoseksualnych poprzez zawieranie związków partnerskich?
11. Czy jest Pani/Pan za finansowaniem z budżetu państwa zabiegów in vitro?
12. Czy jest Pani/Pan za zniesieniem lekcji religii w szkole?
13. Czy jest Pani/Pan za zlikwidowaniem Funduszu Kościelnego?





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz